Slide background

درباره ما

 

user

امروزه توجه به كيفيت كالا از مهمترين وظايف شركت هاي توزيع كننده كالاست و خدمات پس از فروش ضامن حفظ اين كيفيت مي باشد . مجموعه نارین با توجه به اهميت اين موضوع بر خدمات برتر براي خانواده مشتريان خود تاكيد دارد . در همين راستا شركت نارین وظيفه دارد با دقت و مشتري مداري كه لازمه كار خدماتي است به مشتريان خود پاسخگو باشد. شركت نارین جهت رفاه حال مشتريان محترم ، روشهاي مختلفي را جهت پيگيري قطعه ارسالي روي آنان قرار داده است. این شرکت با اعتماد سازی ، بستری مهیا نموده است تا هر کاربر فناوری اطلاعات محصول خود را در ایران مطمئن خریداری نماید و با خیال آسوده مورد استفاده قرار دهد. شرکت در حوزه ذینفعان تاکید بر مشتری مداری داشته و مشتری می بایست در برابر هزینه ای که می پردازد منافعی با ارزش بالاتر دریافت نماید.در همین راستا با ایجاد گارانتی پاسخگو و قابل اعتماد موجبات رضایت مندی مشتریان در استفاده آسوده از تکنولوژی را فراهم آورده است .

 


پي گيري از طريق اينترنت

اين شركت اطلاع رسانی را از طریق اینترنت آغاز نموده و نمایندگان و مشتريان گرامي می توانند با مراجعه به Website ، از وضعيت قطعه خود به خدمات اطلاع كسب نمايند. همچنين می توانند با مراجعه به سایت قطعات خریداری شده خود را ثبت کرده و مدت زمان گارانتی خود را درج نمایند و از خدمات شرکت استفاده نمایند.جهت رفاه حال نمايندگان User Name و Password براي هر يك از نمايندگان در نظر گرفته شده است تا با مراجعه به website بتوانند کلیه اطلاعات مورد نیاز خود در خصوص قطعات ارسالی و سایر اطلاعات از جمله صورتحساب مالی و شرح بستانکاری و بدهکاری خود را بصورت onlineمشاهده نمايند.


پي گيري از طريق تماس مستقيم

مشتريان گرامي مي توانند در ساعات اداري طي تماس مستقيم با شماره تلفن  66978854 021 از وضعيت قطعه ارسالي اطلاع كسب كنند.


خدمات نارین برای مشتریان هوشمند دوست داشتنی

هر خرید در اصل یک سرمایه گذاری است و می بایست مشتری در قبال پولی که پرداخت می کند ارزش بالاتری از سرمایه گذاری خود را دریافت نماید. شرکت نارین متعهد می شود با خرید محصولات با این گارانتی با خیالی آسوده و راحت از محصول خریداری شده خود استفاده نموده و لذت کافی ببرند.